Mecz Leeds - Stoke City zakończony wynikiem 1-0

W jednym z emocjonujących spotkań 36. kolejki Championship drużyna Leeds pokonała Stoke City 1-0. Mecz odbył się na stadionie Elland Road o godzinie 19:45, a jedynego gola zdobył zespół gospodarzy przed przerwą. Wynik ten został zanotowany 6 dni temu, w dniu 5 marca 2024 roku.

Leeds pokonuje Stoke City 1-0 po bramce D. Jamesa

Mecz pomiędzy drużynami Leeds United a Stoke City odbył się 5 marca 2024 roku na stadionie Elland Road w ramach 36. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Oliver Langford z Anglii. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice obu drużyn stworzyli niesamowite widowisko, dopingując swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w oczekiwany sposób, obie drużyny szukały swoich szans na przełamanie. W 33. minucie to jednak gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki strzelonej przez D. Jamesa, asystującego G. Rutterowi. Leeds objęło prowadzenie 1-0, na co Stoke City próbowało odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była dobrze zorganizowana.

Druga połowa to dalsza walka o każdą piłkę. W 37. minucie Josh Laurent z Stoke City otrzymuje żółtą kartkę za faul. Gra toczyła się zacięcie, obie drużyny starały się stworzyć sytuacje podbramkowe. W 69. minucie Ben Pearson z gości dostaje żółtą kartkę, a w 86. minucie drugą żółtą kartkę, co oznacza czerwoną kartkę dla niego. Stoke City musiało kontynuować mecz w dziesiątkę.

Na boisku emocje sięgały zenitu, obie drużyny walczyły do ostatnich minut. W 90. minucie Ilia Gruev z Leeds United otrzymuje żółtą kartkę. Mimo starań Stoke City nie zdołało wyrównać, a Leeds utrzymało wynik 1-0 do końcowego gwizdka.

Warto wspomnieć, że po raz drugi w meczu Ben Pearson z Stoke City otrzymuje żółtą kartkę, a następnie w 86. minucie drugą żółtą i czerwoną, co zdecydowanie nie wpłynęło pozytywnie na grę gości.

Po tym zwycięstwie Leeds United ma przed sobą trudne mecze z Millwall, Watford i Hull City, natomiast Stoke City zmierzy się z Norwich, Hull City i Huddersfield. Zwycięstwo gospodarzy cieszy fanów, a drużyna z Elland Road może patrzeć w przyszłość z optymizmem po tym zwycięstwie.