Sunderland vs Stoke City, wynik meczu - 3-1

Dziś na Stadium of Light odbył się mecz pomiędzy drużynami Sunderland oraz Stoke City. Gospodarze zwyciężyli 3-1, zdobywając prowadzenie 1-0 na przerwę. Spotkanie odbyło się w ramach 29. kolejki ligi Championship.

Relacja z meczu: Sunderland vs Stoke City

W ostatnich minutach zeszłej soboty na Stadium of Light, drużyna Sunderland podejmowała Stoke City w ważnym meczu ligowym. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice oczekiwali emocjonującego widowiska na murawie. Sędzia główny, Andy Davies, prowadził spotkanie z pełnym zaangażowaniem, a zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko na boisku.

Spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie od strony gospodarzy, którzy od samego początku narzucili swoje tempo i stworzyli kilka groźnych sytuacji pod bramką rywali. W 43. minucie meczu to właśnie Sunderland wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia M. Burstowa, który wykorzystał doskonałą okazję i umieścił piłkę w siatce. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść gospodarzy, jednak już po przerwie fani "The Black Cats" mieli powody do radości.

W 49. minucie A. Ba podwyższył prowadzenie dla Sunderland, a asystę zanotował J. Clarke. W dalszej części meczu to właśnie P. Ekwah zapisał się na listę strzelców, ustalając wynik na korzyść gospodarzy na 3-0. Chwilę później Stoke City zmniejszyło straty, gdy J. Seelt znalazł drogę do siatki, ustalając wynik meczu na 3-1. Ostatecznie to jednak drużyna Sunderland wyszła zwycięsko z tego starcia, zdobywając cenne trzy punkty.

Na boisku nie obyło się również bez kartek. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, a w doliczonym czasie gry Daniel Ballard otrzymał czerwoną kartkę, co przyniosło dodatkowe emocje na trybunach.

Sunderland może być zadowolony z przebiegu tego starcia, a ich kibice nie mogą się doczekać kolejnych emocji na stadionie. Następny mecz, który czeka drużynę Sunderland to starcie z Middlesbrough, natomiast Stoke City zmierzy się z Leicester w najbliższej kolejce Championship.