Stoke City - Norwich, wynik meczu: 0-3

W ostatniej kolejce rozgrywek Championship drużyna Stoke City podejmowała u siebie ekipę Norwich. Mecz, który odbył się w bet365 Stadium, zakończył się zwycięstwem gości 0-3. Norwich już w pierwszej połowie zdobyło dwie bramki, utrzymując przewagę do końcowego gwizdka sędziego. Spotkanie miało miejsce 16 marca 2024 roku o godzinie 15:00, a relację prezentujemy 2 dni po jego rozegraniu.

Wynik meczu: Stoke City 0-3 Norwich

Mecz pomiędzy drużynami Stoke City i Norwich odbył się na bet365 Stadium w ramach 38. kolejki Championship. Sędzią głównym spotkania był Gavin Ward z Anglii. Gospodarze nie sprostali zawrotnemu tempu gry Gości, co zaowocowało wysokim triumfem zespołu z Norwich.

Na stadionie panowała gorąca atmosfera, kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców przez całe spotkanie. Zarówno Stoke City, jak i Norwich, przystąpili do meczu z determinacją i chęcią zaprezentowania się z jak najlepszej strony.

Pierwszą bramkę dla Norwich zdobył J. Sargent w 24. minucie po asyście Borja Sainz, otwierając wynik na korzyść Gości. Kolejne trafienie padło już po czterech minutach, kiedy to Gabriel Sara podwyższył prowadzenie drużyny gości na 2-0 przed przerwą.

Druga połowa nie przyniosła poprawy dla Stoke City, którzy znaleźli się pod presją rywali. W 60. minucie to A. Barnes ustalił wynik spotkania na 3-0 dla Norwich, zapewniając swojej drużynie komfortowe prowadzenie.

Na boisku nie obyło się bez kartek. W 55. minucie Tyrese Campbell z Stoke City otrzymał żółtą kartkę. Po stronie Norwich nie odnotowano żadnych kartek.

Ostateczny wynik 0-3 na korzyść Norwich sprawił, że Gospodarze muszą teraz skupić się na poprawie swojej formy w kolejnych meczach. Stoke City zmierzy się z Hull City, Huddersfield oraz West Brom. Natomiast Norwich, po udanym spotkaniu, czeka starcie z Plymouth, Leicester i Ipswich.