Sunderland vs Stoke City, wynik meczu: 3-1

W dniu 27 stycznia 2024 roku na stadionie Stadium of Light, drużyna Sunderland podejmowała ekipę Stoke City w ramach 29. kolejki ligi Championship. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-1, którzy objęli prowadzenie już w pierwszej połowie i utrzymali je do końcowego gwizdka sędziego.

Mecz Sunderland vs Stoke City: Pełne emocji starcie na Stadium of Light

Dzisiaj na stadionie Stadium of Light odbyło się zacięte starcie pomiędzy drużynami Sunderland i Stoke City. Gospodarze nie zawiedli swoich kibiców, prezentując solidną grę i zdobywając trzy cenne punkty. Sędzią głównym tego spotkania był Andy Davies z Anglii.

Sprawozdanie z przebiegu meczu

Początek meczu był pełen napięcia, obie drużyny starły się w zaciętych pojedynkach na środku boiska. Pierwsza bramka padła w 43. minucie, kiedy to M. Burstow ustalił wynik na 1-0 po asyście A. Ba. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 1-0, ale to był dopiero początek emocji.

Po przerwie Sunderland nie zwalniał tempa i już w 49. minucie A. Ba podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0, wykorzystując piękną asystę J. Clarke'a. Stoke City próbowało odrobić straty, ale to Sunderland był skuteczniejszy - w 70. minucie P. Ekwah strzelił trzeciego gola dla drużyny, ponownie po asyście A. Ba.

Mimo trzech straconych bramek, goście nie poddawali się i w 74. minucie J. Seelt zdobył honorowego gola dla Stoke City, zmniejszając wynik do 3-1. Mecz był pełen walki do ostatniego gwizdka.

Na boisku nie obyło się bez kartek - żółte kartki otrzymali Daniel Ballard z Sunderlandu oraz Ben Wilmot, Luke Cundle i Jordan Thompson z Stoke City. Mimo zaciekłej rywalizacji, żadna z drużyn nie zakończyła meczu w dziesiątkę.

Po tym zwycięstwie Sunderland ma przed sobą kolejne trudne starcia - kolejno z Swanseą, Norwich i Leicester. Natomiast Stoke City zmierzy się z Cardiff, Middlesbrough i Leeds. Czy obie drużyny utrzymają wysoką formę? Kibice już nie mogą doczekać się kolejnych emocji na boisku!